پروژه و طرح کارآفرینی شرکت آب معدنی کوهسار

پروژه و طرح کارآفرینی شرکت آب معدنی کوهسار پروژه و طرح کارآفرینی شرکت آب معدنی کوهسار

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 273 KB

تعداد صفحات : 95

بازدیدها : 202

برچسبها : طرح توجیهی پروژه کارآفرینی آب معدنی

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه و طرح کارآفرینی شرکت آب معدنی کوهسار

پروژه و طرح کارآفرینی شرکت آب معدنی کوهسار در 95 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه

آب ماده ای فراوان در کره زمین است. به شکل های مختلفی همچون دریا ، باران ، رودخانه و... دیده می شود. آب در چرخه خود ، مرتباً از حالتی به حالت دیگر تبدیل می شود، اما از بین نمی رود. هر گونه حیات محتاج آب می باشد. انسان ها از آب آشامیدنی استفاده می کنند، یعنی آبی که کیفیت آن مناسب سوخت و ساز بدن باشد.

با رشد جمعیت، منابع آب طبیعی در حال تمام شدن هستند و این مسئله ، سبب نگرانی بسیاری از دولت ها در سراسر دنیا شده است. گاهی بدلیل مشکلات کمبود آب ، این ماده را جیره بندی می کنند تا مصرف آن را تعدیل نمایند.

آب نوعی ماده مرکب است که از دو عنصر اکسیژن و هیدروژن ساخته شده است. آب را جزو دسته مخلوط ها طبقه بندی نمی کنند، چون خواص آب نه به خواص هیدروژن شبیه است و نه به خواص اکسیژن. از ترکیب دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن، یک مولکول آب بوجود می آید. یک قطره آب دارای تعداد بی شماری مولکول آب می باشد.

معادله شیمیایی واکنش بین هیدروژن و اکسیژن و تشکیل آب از قرار زیر است:

هر مولکول آب دارای یک ناحیه مثبت و یک ناحیه منفی است که این دو ناحیه در دو طرف مولکول آب واقع شده اند. شیمیدان ها با کمک شواهد به این نتیجه رسیده اند که مولکول آب شکل خطی ندارد، یعنی به این صورت نیست که دو اتم هیدروژن بصورت خطی در دو طرف یک اتم اکسیژن قرار گرفته باشند (HOH). بلکه مولکول آب حالت خمیده ای دارد که اتم های هیدروژن در سر مثبت مولکول و اتم های اکسیژن در سر منفی مولکول آب تجمع پیدا نموده اند.

اشکال متغیر

آب در اشکال متفاوتی بر روی زمین یافت می شود. تنها ماده ای است که در طبیعت به هر سه حالت جامد، مایع و گاز وجود دارد. ابرها در آسمان، موج دریا، کوه یخی، توده های یخی در دل کوه ها و منابع آبی زیرزمینی تنها چند شکل از آب می باشند. طی اعمال تبخیر، میعان، انجماد و ذوب، آب مرتباً از حالتی به حالت دیگر تبدیل می شود. این پدیده تبدیل آب را چرخه بزرگ آب می نامند.

از آنجا که بارندگی در صنعت کشاورزی و همچنین برای خود بشر بسیار با اهمیت است، به اشکال مختلف بارندگی نام های به خصوصی اطلاق می شود. بارندگی معمولاً بصورت باران است. دیگر اشکال آن، تگرگ،برف، مه و شبنم می باشند. همچنین، از برخورد نور با قطرات باران، رنگین کمان پدید می آید.

آب های روی سطح زمین، نقش های مهمی ایفا می کنند؛ رودخانه ها آب مورد نیاز کشاورزی را فراهم می کنند و دریاها هم وسیله ای برای تجارت و مبادله کالاها محسوب می شوند. توده های یخی و آبشارها هم از دیگر اشکال آب هستند. فرسایش به وسیله ی آب، نقش مهمی در شکل محیط زیست ایفا می کند.

3-بررسی اجمالی تکنولوژی و روش های تولید وعرضه محصول در کشور ومقایسه آن با دیگر کشورها

تکنولوژی و روش های تولید آب معدنی را میتوان به دو بخش عمده تقسیم نمود

الف) آماده سازی وسالم سازی وپرکردن (FILLING) آب معدنی

ب) تولید ظروف مورد نیاز جهت بسته بندی آب

در زیر به شرح روش تولید هر یک از دو بخش فوق اشاره می گردد.

آماده سازی و سالم سازی آب

در این قسمت آب معدنی هدایت شده از منابع آب معدنی هدایت شده از منابع آب طی مراح زیر جهت انتقال به خط پر کن آماده می گردد از آنجایی که براساس تعاریف انجام شده محصول آب معدنی، آب طبیعی خارج شده از منابع آب(چشمه و یا چاه) می باشد که بدون هیچگونه تغییری در ترکیبات شیمیایی آن در بطری پر شده باشد لذا جهت آماده سازی صرفا از مراحل زیر استفاده میگردد.

انتقال از منابع آب

در این مرحله با توجه به محل استقرار چشمه و یا آب زیرزمینی، آب ازمنابع مذکور به صورت کاملا بهداشتی به منابع ذخیره آب هوایی و یا زیرزمینی واحد منتقل می گردد طی این مرحله ضمن ته نشینی مواد خارجی سنگین سعی می گردد از هرگونه آلودگی جنبی آب جلوگیری بعمل آید.

مخازن ذخیره آب

جهت هدایت آب به مراحل مختلف وامکان ذخیره سازی آب در واحد معمولا از منابع ذخیره هوایی و یا زیرزمینی با توجه به ظرفیت خط تولید استفاده میگردد این منابع ذخیره سازی به نحوی طراحی می گردند که هر گونه آلودگی های شیمیایی ومیکروبیولوژیک در آب جلوگیری نمایند.

فیتلراسیون آب

پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح

از آنجایی که مهمترین عامل دراحداث واحد تولید آب معدنی وجود منابع آب معدنی می باشد لذا جرای طرح براساس استانداردهای موجود در جوار منابع آب معدنی در کشور در استانهای کوهستانی کشور دارای اهمیت می باشد استانهایی که از نظر اجرای طرح با توجه به شرایط فوق دارای اولویت اجرای طرح می باشند عبارتند از استانهای شمال غرب کشور آذربایجان شرقی، غربی،اردبیل، استانهای غربی کشور استان کرمانشاه، کردستان واستانهای جنوب غرب کشور نظیر استان کهکیلیویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، ایلام و استانهای شمال کشور مانند استان مازندران می باشند.

وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال

از آنجایی که احداث واحدهای تولید آب و نوشابه در کشور سابق طولانی دارد وتکنولوژی آن نیز کلا شناخته شده می باشد تامین نیروی انسانی و تخصصی طرح با مشکل و مسئله خاص مواجه نمی باشد نیروی انسانی مورد نیاز تخصصی طرح در جدول شماره (6-2) ارائه گردیده است...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید